Ana Sayfa Wordpress WordPress 4.4 Sürümü Yayında

WordPress 4.4 Sürümü Yayında

0
WordPress 4.4 Sürümü Yayında

Merhabalar,

Yeni bir duyuru ile karşınızdayım. WordPress 4.4 sürümü, Jazz Müzisyeni Clifford Brown’a ithaf edilerek yayınlandı. WordPress Yönetim Paneline girdiğimde karşılaştığım güncellemeyi sizlerle de paylaşmak istedim.

wordpress-guncelleme

İlk bakışta göze çarpanlar:

    • Mevcut hataların giderilmesi.
    • Yeni Standart Tema – Twenty Sixteen (Yirmi Onaltı)İlk kez WordPress kuracak ve kullanacaklar için yeni bir varsayılan tema ile karşılaşıyoruz. Klasik blog tasarımı üzerine modern dokunuşlar şeklinde ortaya konan bu yeni WordPress teması, mobil uyumluluğu ile öne çıkıyor. Zira üst kısım (header) ile birlikte site içeriği tamamen mobil uyumlu bir şekilde hazırlanmış. Bu da blog yazmak isteyenler için oldukça isabetli bir çözüm olarak görülebilir.

Tema:

yirmi-onalti-twenty-sixteen

  • WordPress temelli diğer sitelerden içerik yerleştirme

Başka bir WordPress Altyapısında hazırlanmış siteden bir bölümü kendi WordPress Web Sitenizde yayınlamak isterseniz artık mümkün. İçeriğini yerleştirmek istediğiniz sitenin linkini yazmanız yeterli.

Örnek:

wordpress-icerik-yerlestirme
DİKKAT:
Gelen her güncelleme, henüz tespit edilememiş sorunları barındırabilir. Önemli projelerinizde geçişleri bir süre beklemeniz ya da Test ortamında bire bir konumlandırıp, güncellemeleri geçip, test etmenizde yarar var.

Önceki İçerik Facebook at Work
Sonraki İçerik WordPress Dersleri #1: Windows Bilgisayara MAMP Kurulumu & WordPress için Veritabanı Oluşturma
Erdem Çilingiroğlu - Sakarya / 1984 Bilgisayar ile ilk tanışmam İlkokul 4. sınıf yaz tatilinde oldu. 286 SX Renksiz ekran bir Acer Notebook ile zehirlenmeye başlıyordum. MS-DOS, PW ve 2 adet oyundan (Home Alone I ve Futbol) ibaretti. PW'de (Professional Write) ablamla dönem ödevi yazar, oyun oynardım. Mouse olmadan Windows 3.1 deneyimi. Anlatılamaz. Sonrasında mouse ile ilk tanışmalar.. Deprem ve depremin bir süre sonrasına kadar bilgisayarsız geçen 3 sene. Saati 500 Bin Lira (Yeni 50 Kuruş) para yatıraraktan İnternet Cafe'lerde geçen bir hayat, tabi okulun asılması vb.. =)) =)) Derken hayatım şekilleniyordu. Sanırım "Benim işim Bilişim" olacaktı. =) Sektörden çoğu arkadaşımın kurduğu bir cümleyi bende kurmak istiyorum. Kendimi "Sisteme aşık birisi" olarak tanımlayabilirim. Yeni konular hakkında bilgi sahibi olmayı ve öğrendiklerimi paylaşmayı seviyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.