Erdem Çilingiroğlu

Paylaş:
Wordpress 4.4 Sürümü Yayında

Merhabalar,

Yeni bir duyuru ile karşınızdayım. WordPress 4.4 sürümü, Jazz Müzisyeni Clifford Brown’a ithaf edilerek yayınlandı. WordPress Yönetim Paneline girdiğimde karşılaştığım güncellemeyi sizlerle de paylaşmak istedim.

wordpress-guncelleme

İlk bakışta göze çarpanlar:

    • Mevcut hataların giderilmesi.
    • Yeni Standart Tema – Twenty Sixteen (Yirmi Onaltı)İlk kez WordPress kuracak ve kullanacaklar için yeni bir varsayılan tema ile karşılaşıyoruz. Klasik blog tasarımı üzerine modern dokunuşlar şeklinde ortaya konan bu yeni WordPress teması, mobil uyumluluğu ile öne çıkıyor. Zira üst kısım (header) ile birlikte site içeriği tamamen mobil uyumlu bir şekilde hazırlanmış. Bu da blog yazmak isteyenler için oldukça isabetli bir çözüm olarak görülebilir.

Tema:

yirmi-onalti-twenty-sixteen

  • WordPress temelli diğer sitelerden içerik yerleştirme

Başka bir WordPress Altyapısında hazırlanmış siteden bir bölümü kendi WordPress Web Sitenizde yayınlamak isterseniz artık mümkün. İçeriğini yerleştirmek istediğiniz sitenin linkini yazmanız yeterli.

Örnek:

wordpress-icerik-yerlestirme
DİKKAT:
Gelen her güncelleme, henüz tespit edilememiş sorunları barındırabilir. Önemli projelerinizde geçişleri bir süre beklemeniz ya da Test ortamında bire bir konumlandırıp, güncellemeleri geçip, test etmenizde yarar var.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts