Ana Sayfa System Center SCCM SCCM 2012 “Report Builder 2.0 is not installed” hatasının çözümü

SCCM 2012 “Report Builder 2.0 is not installed” hatasının çözümü

0
SCCM 2012 “Report Builder 2.0 is not installed” hatasının çözümü

Merhabalar,

Bu yazımda SCCM 2012 ile yeni bir rapor oluşturmaya çalıştırdığımızda aldığımız “Report Building 2.0 is not installed” hatasının çözümü ile ilgili çözümü sizinle paylaşıyor olacağım.

SCCM 2012 ile Monitoring > Reporting > Reports > Create Report kısmına gelip yeni bir rapor hazırlamak istediğinizde aşağıdaki gibi bir hata ile karşılaşmanız olasıdır. Aynı şekilde mevcut olan bir raporu düzenlemek istediğinizde de aşağıdaki hatayı alırsınız.

[box color=”orange” icon=”flag”] “Report Building 2.0 is not installed as a click-once application on report server ‘-FQDN of your server-‘. Go to ‘http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=en&FamilyID=66ab3dbb-bf3e-4f46-9559-ccc6a4f9dc19’ for download information.” [/box]

 

Bu hatanın nedeni SCCM 2012 nin varsayılan olarak Report Builder 2.0 desteği ile gelmesi. Eğer SQL Server 2008 R2 kurulumu yaptıysanız. Report Builder 3.0 desteği ile gelir.

Aşağıdaki Technet makalesi bu konuyu açıklamıştır.

http://technet.microsoft.com/en-us/library/gg712698.aspx#BKMK_SQLReportingServices

Bu hata ufak bir Registry değişikliği ile çözülebilir.
Start > Run > Regedit diyerek Registry Editor un açılmasını sağlayın. Aşağıdaki Registry yoluna gidin.
[box color=”orange” icon=”flag”]HKLMSoftwareWow6432NodeMicrosoftConfigMgr 10AdminUIReporting [/box]

ReportBuilderApplicationManifestName anahtarını 2 kere tıklayarak açın. Data değerini “ReportBuilder_2_0_0_0.application” dan “ReportBuilder_3_0_0_0.application” olarak değiştirin.

Bu değişikliği yaptıktan sonra SCCM Console’u açarak yeni bir rapor oluşturmayı ya da mevcut bir raporu düzenlemeyi deneyin. Sorunun çözüldüğünü göreceksiniz.

Not: Eğer anahtarı değerini değiştirmenize rağmen hala aynı hatayı almaya devam ediyorsanız; SCCM Console unu kapatın ve tekrar açın.

 

Önceki İçerik Bill Gates’in Liderlik Sırları
Sonraki İçerik Güneş Sigorta Facebook Sigortası ile anılarınız artık güvence altında
Erdem Çilingiroğlu - Sakarya / 1984 Bilgisayar ile ilk tanışmam İlkokul 4. sınıf yaz tatilinde oldu. 286 SX Renksiz ekran bir Acer Notebook ile zehirlenmeye başlıyordum. MS-DOS, PW ve 2 adet oyundan (Home Alone I ve Futbol) ibaretti. PW'de (Professional Write) ablamla dönem ödevi yazar, oyun oynardım. Mouse olmadan Windows 3.1 deneyimi. Anlatılamaz. Sonrasında mouse ile ilk tanışmalar.. Deprem ve depremin bir süre sonrasına kadar bilgisayarsız geçen 3 sene. Saati 500 Bin Lira (Yeni 50 Kuruş) para yatıraraktan İnternet Cafe'lerde geçen bir hayat, tabi okulun asılması vb.. =)) =)) Derken hayatım şekilleniyordu. Sanırım "Benim işim Bilişim" olacaktı. =) Sektörden çoğu arkadaşımın kurduğu bir cümleyi bende kurmak istiyorum. Kendimi "Sisteme aşık birisi" olarak tanımlayabilirim. Yeni konular hakkında bilgi sahibi olmayı ve öğrendiklerimi paylaşmayı seviyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.