İstanbul’un Fethi’nin 558. yılı

2
4463

Konstantinopolis elbet birgün fetholunacaktır. Onu fetheden komutan ne güzel komutan onu fetheden asker ne güzel askerdir

Hep bilişim ile ilgili konuları paylaşacak değilim. Bu mesajın içeriği, Güzel İstanbul’un Fethi ile ilgili.

Peygamberimizin işaret ettiği yüce makamdan dolayı İstanbul yüzyıllar boyunca kuşatılmış fakat bir türlü düşmemiştir. Ama tarih 29 Mayıs 1453 yani bundan 558 yıl önceyi gösterdiğinde; 21 yaşında genç bir padişah. Sultan Mehmed ki adının başına Fatih ünvanını alacaktır. Peygamberimizin işaret ettiği yüce makama erişmeyi başarmıştır.

Daha fazla uzatmadan çok güzel özetleyen 2 bölümlük belgeseli sizlerle paylaşıyorum. Muhakkak izleyin.

Ayrıca kişisel bir not daha: Topkapı Parkındaki Panorama 1453 Müzesini mutlaka ama mutlaka ziyaret edin.

Panorama_1453_Müzesi

Fetih ve Fatih–Bölüm 1

 

Fetih ve Fatih–Bölüm 2
Önceki İçerikYoutube 6 yaşında!
Sonraki İçerikWindows 8 ilk görüntüler
Erdem Çilingiroğlu - Sakarya / 1984 Bilgisayar ile ilk tanışmam İlkokul 4. sınıf yaz tatilinde oldu. 286 SX Renksiz ekran bir Acer Notebook ile zehirlenmeye başlıyordum. MS-DOS, PW ve 2 adet oyundan (Home Alone I ve Futbol) ibaretti. PW'de (Professional Write) ablamla dönem ödevi yazar, oyun oynardım. Mouse olmadan Windows 3.1 deneyimi. Anlatılamaz. Sonrasında mouse ile ilk tanışmalar.. Deprem ve depremin bir süre sonrasına kadar bilgisayarsız geçen 3 sene. Saati 500 Bin Lira (Yeni 50 Kuruş) para yatıraraktan İnternet Cafe'lerde geçen bir hayat, tabi okulun asılması vb.. =)) =)) Derken hayatım şekilleniyordu. Sanırım "Benim işim Bilişim" olacaktı. =) Sektörden çoğu arkadaşımın kurduğu bir cümleyi bende kurmak istiyorum. Kendimi "Sisteme aşık birisi" olarak tanımlayabilirim. Yeni konular hakkında bilgi sahibi olmayı ve öğrendiklerimi paylaşmayı seviyorum.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.