Ana Sayfa Microsoft Server Ailesi Exchange İpucu: Exchange 2010 PowerShell ile Mailbox Database Size öğrenmek

İpucu: Exchange 2010 PowerShell ile Mailbox Database Size öğrenmek

0
İpucu: Exchange 2010 PowerShell ile Mailbox Database Size öğrenmek

Merhabalar,

Bu yazımda işinize yarayacağını düşündüğüm ufak bir ipucunu paylaşacağım. Exchange 2010 üzerindeki Mailbox Database’lerinin boyutlarını PowerShell ile nasıl öğrenebiliriz? Onu göreceğiz.

Bu işlem için Exchange 2010 sunucunuz üzerinde aşağıdaki PowerShell komutunu yazmanız yeterli. Çıkan sonuç aşağıdaki resimdeki gibi olacaktır.

Umarım işinize yarar. İyi çalışmalar.

[box color=”orange” icon=”flag”] Get-MailboxDatabase -Status | select ServerName,Name,DatabaseSize [/box]

Exchange-2010-Mailbox-Database-Size

Önceki İçerik SCCM ile 32 bit x86 ve 64 Bit x64 Windows 7’leri bulmak
Sonraki İçerik Bill Gates’in Liderlik Sırları
Erdem Çilingiroğlu - Sakarya / 1984 Bilgisayar ile ilk tanışmam İlkokul 4. sınıf yaz tatilinde oldu. 286 SX Renksiz ekran bir Acer Notebook ile zehirlenmeye başlıyordum. MS-DOS, PW ve 2 adet oyundan (Home Alone I ve Futbol) ibaretti. PW'de (Professional Write) ablamla dönem ödevi yazar, oyun oynardım. Mouse olmadan Windows 3.1 deneyimi. Anlatılamaz. Sonrasında mouse ile ilk tanışmalar.. Deprem ve depremin bir süre sonrasına kadar bilgisayarsız geçen 3 sene. Saati 500 Bin Lira (Yeni 50 Kuruş) para yatıraraktan İnternet Cafe'lerde geçen bir hayat, tabi okulun asılması vb.. =)) =)) Derken hayatım şekilleniyordu. Sanırım "Benim işim Bilişim" olacaktı. =) Sektörden çoğu arkadaşımın kurduğu bir cümleyi bende kurmak istiyorum. Kendimi "Sisteme aşık birisi" olarak tanımlayabilirim. Yeni konular hakkında bilgi sahibi olmayı ve öğrendiklerimi paylaşmayı seviyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.