Ana Sayfa Genel Iphone Sleep Cycle ile uyanmak

Iphone Sleep Cycle ile uyanmak

0

Bir arkadaşımın önerisi ile denedim Sleep Cycle uygulamasını. Önce biraz yorumları inceledim, sonra indirdim.

Iphone kullanıcıları için hazırlanmış olan bu uygulamada, telefonun yer çekimi sensörlerini (accelerometer) kullanarak , yataktaki dönüş hareketlerimizi kaydediyor. Bu hareketlere göre uykunun hangi safhasında olduğumuzu raporluyor (Awake, Asleep, Deep, vs.). Kurduğumuz saatte uyandırabilmek için de uykunun en hafif evresinde yavaş yavaş çalmaya başlıyor.

 

Uygulama ilk açıldığında, talimatların yer aldığı bir ekran çıkıyor. Yatmadan önce telefonu nereye ve nasıl koymamız gerektiğini anlatıyor. Alarm kurunca tüm gece boyunca açık kalacağı ve hareketlerimizi kaydedeceği için en uygun yer yastığın kenarı, yatağın köşesi oluyor. Bu durumda telefonun düşmemesi için nevresimin altına koymamız öneriliyor. Tabi, telefonu çok uzakta bulundurmamak, çok ısınmasını önlemek için yastık altına koymamak lazım.

 

Telefonu doğru yere yerleştirdiğimizden emin olmak için ‘Test’ yapıyoruz. Bunun için ‘Start’ seçeneğine basıp öncelikle telefonu yerine yerleştirip, sonra 1. adım olarak yatakta sırt üstü yatıyoruz, 2. adım olarak yavaşça sanki gece uykumuzda yüzüstü dönmüş gibi dönüyoruz, 3. adım olarak tekrar sırt üstü pozisyona geçiyoruz. Eğer bu dönüşlerde uygulama ötmesi telefon için doğru yeri seçtiğimiz anlamına gelecek.

Uygulamayı kullanmadan önce telefonu Uçak Moduna geçilmesi ya da gece boyunca şarjda kalması gerekmektedir. Uçak Moduna alınırsa telefonun tüm kablosuz ağı devre dışı kaldığı için hem manyetik alan etkisi azalmakta, hem de pil tüketimi düşmektedir.

 

 

Alarm saatini, melodiyi seçiyoruz. Start tuşuna basıp telefonu uygun konuma yerleştirip uyuyoruz. Tabi bu durumda telefonu kilitlemiyoruz ve uygulama gece boyunca açık kalıyor. Uyandırması için verdiğimiz saatin yarım saat öncesinden uykumuzun en hafif olduğu anı yakalayıp alarmı çalıyor, eğer öyle bir durum olmazsa alarm saatinde çalıyor ve uyandırıyor.


Alarmı kullandığımız dönemlerin istatistiklerini alabiliyoruz.

Hangi gün ne kadar derin ya da hafif uyuduk?

Ortalama kaç saat uyuyoruz?

O gün kaç saat uyumuşuz?

Uygulama gerçekten etkileyici ve sabah uyanma problemi olanlara şiddetle tavsiye olunur 🙂 Denemelerim başarılı oldu, uyandırırken hafif anı yakalıyor ve ayrıca klasik bir alarm gibi birden çalmaya başlamıyor, tonu rahatsız etmeyecek düzeyde ayarlanmış, yavaş yavaş yükseliyor.

Uygulama App Store‘da 0,99$

Deneyince yorumunuzu bekliyorum 🙂

İyi uykular..

Kaynak: Hanife Erciyas‘ın Blogu

Önceki İçerik Forefront Endpoint Protection Policy iptal etme
Sonraki İçerik Turkcell’in Web Sitesi Kopyalandı mı?
Erdem Çilingiroğlu - Sakarya / 1984 Bilgisayar ile ilk tanışmam İlkokul 4. sınıf yaz tatilinde oldu. 286 SX Renksiz ekran bir Acer Notebook ile zehirlenmeye başlıyordum. MS-DOS, PW ve 2 adet oyundan (Home Alone I ve Futbol) ibaretti. PW'de (Professional Write) ablamla dönem ödevi yazar, oyun oynardım. Mouse olmadan Windows 3.1 deneyimi. Anlatılamaz. Sonrasında mouse ile ilk tanışmalar.. Deprem ve depremin bir süre sonrasına kadar bilgisayarsız geçen 3 sene. Saati 500 Bin Lira (Yeni 50 Kuruş) para yatıraraktan İnternet Cafe'lerde geçen bir hayat, tabi okulun asılması vb.. =)) =)) Derken hayatım şekilleniyordu. Sanırım "Benim işim Bilişim" olacaktı. =) Sektörden çoğu arkadaşımın kurduğu bir cümleyi bende kurmak istiyorum. Kendimi "Sisteme aşık birisi" olarak tanımlayabilirim. Yeni konular hakkında bilgi sahibi olmayı ve öğrendiklerimi paylaşmayı seviyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.