Ana Sayfa Genel Forefront Endpoint Protection Policy iptal etme

Forefront Endpoint Protection Policy iptal etme

0

Bu konu bugün işyerinde başıma gelen bir durum ile ilgili ufak bir bilgilendirme yazısıdır. Konumuz Forefront Endpoint Protection 2010 (FEP 2010)’a uygulanmış olan policy’nin iptal edilmesi hakkında.

Bu makale sizlere FEP 2010 u daha önceden ayarlamış olduğumuz policy ayarları ile değil de, kendi belirleyeceğimiz ayarlarla kullanabilmemiz için “Settings” sekmesini aktif etme konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

FEP-Pasif

1- System Center Configuration Manager (SCCM) Console çalıştırılır. FEP 2010 dağıtımı yapılmış bilgisayarda FEP Uygulaması disable edilir ve ya kaldırılır.

NOT: Ardından “Machine Policy evaluation cycle” işleminin çalıştırılması policy’nin kaldırılmasını sağlamaz!!

2. FEP Policy lerini kaldıracağımız bilgisayarda, Registry Editor çalıştırılır.

HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREPoliciesMicrosoftMicrosoft Antimalware” klasörünü silelim.

FEP-Registry

Bu işlemi yaptıktan sonra Policy’nin silindiğini görebiliriz.

FEP-Aktif

Birden fazla bilgisayarda işlem yapmak isterseniz; “Microsoft Antimalware” Registry Key’lerini silen bir batch file ya da script yazabilirsiniz.

NOT: Bu resmi bir Microsoft çözümü değildir.

Umarım yardımcı olur.

Saygılarımla,

Erdem Çilingiroğlu

Önceki İçerik Profesör ve Seyis
Sonraki İçerik Iphone Sleep Cycle ile uyanmak
Erdem Çilingiroğlu - Sakarya / 1984 Bilgisayar ile ilk tanışmam İlkokul 4. sınıf yaz tatilinde oldu. 286 SX Renksiz ekran bir Acer Notebook ile zehirlenmeye başlıyordum. MS-DOS, PW ve 2 adet oyundan (Home Alone I ve Futbol) ibaretti. PW'de (Professional Write) ablamla dönem ödevi yazar, oyun oynardım. Mouse olmadan Windows 3.1 deneyimi. Anlatılamaz. Sonrasında mouse ile ilk tanışmalar.. Deprem ve depremin bir süre sonrasına kadar bilgisayarsız geçen 3 sene. Saati 500 Bin Lira (Yeni 50 Kuruş) para yatıraraktan İnternet Cafe'lerde geçen bir hayat, tabi okulun asılması vb.. =)) =)) Derken hayatım şekilleniyordu. Sanırım "Benim işim Bilişim" olacaktı. =) Sektörden çoğu arkadaşımın kurduğu bir cümleyi bende kurmak istiyorum. Kendimi "Sisteme aşık birisi" olarak tanımlayabilirim. Yeni konular hakkında bilgi sahibi olmayı ve öğrendiklerimi paylaşmayı seviyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.