Hakkımda

Erdem Çilingiroğlu – Sakarya / 1984

Bilgisayar ile ilk tanışmam İlkokul 4. sınıf yaz tatilinde oldu. 286 SX Renksiz ekran bir Acer Notebook ile zehirlenmeye başlıyordum. MS-DOS, PW ve 2 adet oyundan (Home Alone I ve Futbol) ibaretti. PW’de (Professional Write) ablamla dönem ödevi yazar, oyun oynardım. Mouse olmadan Windows 3.1 deneyimi. Anlatılamaz. Sonrasında mouse ile ilk tanışmalar..

Deprem ve depremin bir süre sonrasına kadar bilgisayarsız geçen 3 sene. Saati 500 Bin Lira (Yeni 50 Kuruş) para yatıraraktan İnternet Cafe’lerde geçen bir hayat, tabi okulun asılması vb.. =)) =)) Derken hayatım şekilleniyordu. Sanırım “Benim işim Bilişim” olacaktı. =)

2004 yılından beri hep hayalini kurduğum MCSE Eğitimlerini almak 2009-2010 yılına kısmetmiş. Şansım varmış ki; İyi bir eğitmene denk gelmişim. Beni her açıdan zorlayan, bana emeklemeyi öğreten insan: Oytun Özen. Sonrasında Hakan Uzuner ile tanışmam ve hayatımın dönüm noktası, yürümeyi öğreniyorum. Kendisinin yönlendirmeleri ile bazı eğitim videoları ve makaleleri Çözümpark Bilişim Portalı üzerinden yayınladım.

Sektörden çoğu arkadaşımın kurduğu bir cümleyi bende kurmak istiyorum. Kendimi “Sisteme aşık birisi” olarak tanımlayabilirim. Yeni konular hakkında bilgi sahibi olmayı ve öğrendiklerimi paylaşmayı seviyorum.

Sahip Olduğum Sertifikalar

Microsoft Certified Professional (MCP)

Microsoft Certified Systems Administrator (MCSA)

Microsoft Certified Technology Specialist (MCTS) | Windows Server 2008 Active Directory, Configuration

Microsoft Certified Technology Specialist (MCTS) | Windows Server 2008 Network Infrastructure, Configuration

Microsoft Certified Technology Specialist (MCTS) | Windows 7 Configuration

Microsoft Certified IT Profesional (MCITP) | Server Administrator

Microsoft Certified Solutions Associate on Windows Server 2008 (MCSA)

E-Mail:

erdem(at)erdemcilingiroglu.com

erdem.cilingiroglu(at)hotmail.com